L1 Belgesi Nasıl Alınır ?

Araçlarınız için L1 Belgesine kayıt yaptırdığınız takdirde, kantar ve trafik denetleme uygulamalarında Yetki Belgesi eksikliklerinden kaynaklanan cezai işlemlere tabi olmadan, taşımacılık işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde halledebilirsiniz. Yüksek maliyetler sebebiyle K1 yetki belgesi satın alamayan şahıslar, L1 yetki belgesine kayıt yaptırarak bu sorunu rahatlıkla çözebilmektedirler.

L1 Yetki belgesinin süresi ne kadar ?

L1 yetki belgesi kayıt işlemleri, şahıslar ve tarafımızca en az 12 ay olarak yapılmaktadır.

L1 Yetki belgesi başvurusu için istenen evraklar nelerdir ?

L1 belgesine kayıt yapmak için aracın ticari ruhsata sahip olması ve araç sahibinin e-Devlet üzerinden L1 yetki belgesi sahibi firmanın vergi numarasını girerek muvafakat vermesi gerekmektedir. Şirketler (Limited ve Anonim şirketler) üzerine kayıtlı araçların muvafakat işlemleri e-Devlet üzerinden yapılamadığından, bu firma araçlarının muvafakat işlemleri için noter vekaleti verilmesi gerekmektedir.

l1 belgesi kiralama

L1 Yetki belgesi için başvurularda ve araçlarda aranan şartlar nelerdir ?

Başvuru yapacak aracın muayenesinin yapılmış ve ticari ruhsata sahip olması gerekir. Tonaj ve yaş farkı olmayan tüm ticari araçlarınız için (kamyon, kamyonet, römork, yarı römork, çekici, özel amaçlı taşıt) Ege Yurt güvencesi altında L1 Belgesine kayıt yaptırabilirsiniz.

Belge kayıt alanında lider firmamız ve uzman çalışma ekibimizle birlikte, siz değerli meslektaşlarımıza hizmet etmekten gurur duyuyoruz.

Call Now ButtonHemen Arayın
× Whatsapp'tan Bilgi Almak İçin Tıklayınız